Periodontal disease treatment

Periodontal disease treatment

Хвороби пародонту (в перекладі буквально “хвороби того, що оточує зуби” – тобто, хвороби ясен і кісткової тканини, яка підтримує зуби) – це інфекційні захворювання, які є головною причиною втрати зубів у дорослих людей. За міжнародною статистикою, до 90% людей у віці після 35 років страждають захворюваннями ясен. Оскільки вони зазвичай не супроводжуються болем і повільно прогресують, людина може навіть не підозрювати про розвиток пародонтиту .

Ознаки розвитку хвороби ясен

Якщо ви помітите у себе або своїх близьких один з таких ознак, покажіться пародонтологу, це може бути ознаками розвитку пародонтиту:

 • Ясна кровоточать при чищенні зубів - тривожний симптом!
 • Ясна червоні, припухлі, болісно чутливі
 • Ясна опускаються, відкриваючи коріння зуба, зуби здаються довшими

Інші ознаки (також можуть бути симптомами хвороби ясен):

 • Постійно несвіже дихання
 • Виділення гною між зубами і яснами
 • Хитаються зуби
 • При надкусуванні зуби зміщуються
 • Зсув зубних протезів

Три знаряддя в боротьбі з пародонтитом. Лікування ясен.

Сучасній стоматології відомо лише три надійних засоби в боротьбі з цим найпоширенішим захворюванням:

 • Ретельна профілактика

 • Точна діагностика

 • Сучасні методи лікування

 

Захворювання ясен – яскравий приклад системних захворювань, що розвиваються в результаті цілого комплексу причин. Тому лікувати пародонтит слід також системно. Система ефективного лікування захворювань ясен ґрунтується на цих “трьох китах”. Без кожного з них успішне лікування неможливе.

Ретельна профілактика пародонтиту

 • Ретельно чистіть зуби два рази в день. Це видаляє м’який наліт з зубів. Використовуйте зубну щітку середньої жорсткості і вона повинна бути в гарному стані. Тільки полоскання не допоможе, бо не може видалити м’який наліт.
 • Чистіть проміжки між зубами зубною ниткою після кожного прийому їжі. Тільки флос може видалити бактерії і залишки їжі з таких місць.
 • Збалансуйте харчування. Включіть в свою дієту їжу різних основних груп. У раціоні має бути достатня кількість твердої їжі: свіжі яблука, морква. Перестаньте харчуватися бутербродами і цукерками. Крім того, уникайте підсолоджених газованих і фруктових напоїв.
 • Регулярно відвідуйте стоматолога і пародонтолога в стоматологічній клініці. Регулярна професійна чистка має велике значення для запобігання пародонтиту. Якщо ви вже зіткнулися з хворобою ясен, регулярні візити до лікаря особливо важливі.
 • Залиште куріння. Тютюн запалює тканини ясен і прискорює розвиток пародонтиту.

Точна діагностика пародонтиту

Довгий час саме діагностика була слабкою ланкою в пародонтології. Тривалість і некомфортність звичайних методів (ручне промацування голкою глибини зубоясенних кишень) часто призводила до того, що до парадонтолога в стоматологічні клініки зверталися лише тоді, коли захворювання входило в пізні стадії.

Сучасні методи лікування ясен

Якщо хвороба вже почала руйнувати тканини ясен і кістки навколо зубів, то для того, щоб зупинити інфекцію вже простої чистки недостатньо. Потрібен пародонтичний скейлінг – більш тривала і складна процедура, ніж професійна чистка. Скейлінг видаляє наліт з зубоясенних кишень. Також при цьому проводиться і шліфування коренів, що допомагає тканинам ясен одужати і знову з’єднатися з зубом. На жаль, звичайний ультразвуковий скейлер не може впоратися з відкладеннями, що знаходяться в пародонтальних кишенях глибше 5 мм.

Унікальний німецький апарат Vector здатний проникати на глибину до 11 мм, що в багатьох випадках достатньо для успішного лікування пародонтиту в стоматологічній клініці. Його дія також базується на чистячих властивостях ультразвуку, але коливання інструменту строго впорядковані і спрямовані вздовж поверхні зуба, а не хаотичні. Це робить процедуру лікування в “Стоматології 777” набагато більш комфортною. Дізнайтеся більше про лікування апаратом Vector.

Для ефективного лікування ясен необхідно видалити всі напівзруйновані тканини і відновити кістковий фундамент зуба. Якщо процеси запалення і руйнування досягли основи зуба, до них можна отримати доступ тільки хірургічним методом . Оскільки під час такої операції можна досягти найглибших областей і прямо видалити всі вогнища запалення і руйнування тканин, така чистка дуже ефективна. Якщо ділянки кістки, що підтримують зуб, зруйновані, проводиться так звана направлена регенерація кістки із застосуванням колагенових мембран. Вони заповнюють відсутні області кістки і стимулюють відновлення природної кісткової структури. Під час операції використовується місцева анестезія.

Ясна повністю оговтуються від операції протягом декількох днів. Хірургічне втручання – останній засіб, але іноді єдине. Чим раніше почати лікувати пародонтит, тим більше шансів його уникнути.

Залиште свій контактний номер телефону – і Вам обов’язково зателефонують!

  Точний фінансовий план стоматологічного лікування в кожному конкретному випадку можна назвати тільки після огляду стоматолога безпосередньо в самій стоматологічній клініці.